Milovický Tarzan 2009

autor: | Zář 26, 2009 | 2008-2009, Kronika

V sobotu 26.9. se uskutečnil 1. ročník soutěže „Milovický Tarzan“. Hlavní záměr této akce bylo připravit soutěž v netradiční disciplíně lezení na horolezecké stěně. Doplňková soutěž byl Slackline, nebo také zkráceně slack, tedy balancování, chození a skákání na popruhu upevněném mezi dvěma body. Slackline se stává velmi populární a dnes se na mnoha místech koná řada různých soutěží, přičemž někdy se závodí i ve výšce 10 – 20 m s doplňkovými akrobatickými prvky.

Místo konání Milovického Tarzana byla nově vzniklá horolezecká stěna v Milovicích vedle Hakenova stadionu a sešlo se bez mála 40 dětí a dospělých. Závodilo se ve třech hlavních kategoriích – děvčata, kluci 8 – 15 let a dospělí.

V úvodu měl každý možnost vyzkoušet přelezení stěny pod metodickým vedením členů HO Lysá nad Labem. V soutěži se pak hodnotil čas anebo maximální dosažená výška (celková výška celé stěny je 10m).

Nejlepší dosažené časy byly následující:

  • děvčata – A.Křenová – 2:33,0
  • kluci – Vít Mikušek – 1:14,0
  • dospělí – Martin Křena (HO Lysá) – 21:05,0

Soutěž začala ve 14.00. Od 15.00 do 16.00 probíhala soutěž dětí. Paralelně se soutěží v lezení se ostatní soutěžící snažili „procházet“ po 3cm širokém popruhu, napnutém do vzdálenosti 10m. Po úvodních nesmělých pokusech dětí se nakonec některým podařilo překonat 4m délku.

Díky laskavé finanční podpoře města Milovice všichni závodníci obdrželi zajímavé věcné ceny. Tuto akci kompletně zajišťoval náš oddíl HO Lysá nad Labem. Věříme, že v příštím roce navážeme na tuto soutěž tentokrát druhým ročníkem „Milovického Tarzana“.

Zapsal: M.Křena
(michal.krena@seznam.cz)