První slanění 2020

autor: | Čvn 6, 2020 | 2020-2021, Kronika

Perštejn 2020

Termín prvního slanění 2020 byl ovlivněn koronavirem. Ne každému se chtělo spát u Konrádova pod převisem (viz článek „Úplně první slanění“), proto byl zvolen pro první slanění ještě jeden termín, a to 5-7. června. Jako lokalita byly vybrány skály u Perštejna s noclehem v příjemném kempu Prunéřov.

Většina dorazila již v pátek. Kamarádi z Milovic – Jitka a Otta stihli ještě za deště prohlídku skal. Ostatní přijeli později, takže stihli jen místní restauraci.

Sobotní ráno převládalo proměnlivé mrholení. Proto jsme se vydali ke skalám jen vycházkou na průzkum skal. Cesta vede podél břehu Ohře kolem rekreačních objektů a skály jsou asi jen 5 minut chůze od parkoviště. Na místě jsme studovali složení skal (ortorula), vyhledávali jsme vhodné lezecké linie a přemlouvali jsme počasí, aby bylo vlídnější. Když už jsme to skoro všechno teoreticky vylezli a počasí se umoudřilo, rozhodli jsme se naše právě nabyté teoretické zkušenosti proměnit v činy a došli si pro matroš do poblíž zaparkovaných aut. Odhodlání brzy vystřídalo překvapení z poněkud oklouzané skály a trošku vyšší obtížnosti, než jsme čekali. Lezli jsme cesty Říční hrana, Maturitní, Uražená, Vánoční. Marně jsme zkoušeli Koutovou a Radostnou, které byly (pravděpodobně díky vlhku) nad naše síly. Na závěr dne vysvitlo slunce a udělalo se krásně. Večer pak proběhl u ohně s opékáním buřtů a hraním na kytary.

V neděli od rána pršelo, a tak jsme se někteří rozhodli cestou domů pro návštěvu blízkého královského města Kadaně a později se zastávkou u uhelného lomu Nástup Tušimice.