„Běhny a lezby” ve Skaláku

autor: | Kvě 28, 2023 | 2022-2023, Pískovce

Vyrazili jsme opět do Sedmihorek v rozšířené sestavě oddílu. Navíc někteří členové (Danča a Ondra) běželi víkendový běžecký závod  – 250 Český Ráj. V sobotu ráno jsme se sešli na koupáku (Jarda Sax, Pavel Piplík, Marky, Petr Mačák, Kamča, později se objevil i Petr Bruckner, Oťas a Lili). Sestavu doplnili kámoši Petr Hop Holzer a Tonda Olejníček z HO Lokomotiva Brno. A nemohu zapomenout na Pepu, který se k nám přilepil ráno na koupáku a objevil se v záběru několika fotografií v zajímavé kompozici (-:

Co jsme lezli?
Dominstein – Chlumova cesta VII. (Hop, Tonda, Piplík)
Sfinga – Údolní c. VII (Petr Mačák, Kamča, PEPA)
Kavčí – Chrastíková stěna VI (Jarda Sax, Marky)
Jeřabí – Čabelkova c. VI (Hop, Piplík, Tonda/ Petr Mačák, Marky, Kamča, PEPA)
Dominstein – Svatošova c. VIIb (Hop, Tonda, Piplík, Jarda Sax)

Bohužel sobotní lezení ukončil pád jednoho chlapíka pod Sfingou, v okamžiku kdy zrovna Petr M. nastupoval do Egyptské hrany. Místo toho volání na záchranku, asistence při první pomoci, přílet vrtulníku a transport raněného). Nikomu se už nechtělo lézt, tak se šlo k autům a na večeři.
Na koupáku se konala afterparty běžeckého závodu 250 Český Ráj, kde se na skvělém koncertu místní revival kapely Žízeň, sešli jak “běhny”, tak i “lezby” a setkali jsme se tu s našimi oddílovými běžci Ondrou a Dančou, kterým dělala support Andrea.
Pařilo se a tančilo do ranních hodin.

O to hůř se v neděli vstávalo a lezlo. Po cestě do skal se k nám přidala Jitka “Ještěrka” a Eva z Jablonce. Nakonec jsme “zabrali” souvěží Velikonoční/Julie/Jenovéfa a vylezli tady všechny hvězdičkové sedmičky.

Velikonoční věž – JZ cesta/Cerman/Karoušek VII. (Hop, Tonda, Piplík, Sax)
Velikonoční věž – Normálka VI (tahal Hop a za ním lezli úplně všichni kromě Piplíka a Marky)
Jenovéfa – Sobotní cesta VII. (Petr Mačák, Jitka, Eva)
Julie – Odpolední cesta VII (Petr Mačák, Jitka, Eva)
Podmokelská – údolka V (Petr Mačák, Jitka, Eva, Soňa)

Byl to povedený výlet oddílu HO Lysá nad Labem do magického Skaláku, bez úrazu a se seznamem vylezených nádherných klasických “hvězdičkových” cest.

Napsal Piplik, úprava Sax